Panamský večer v Angusfarm Soběsuky 21.5.

21.5.2015

Milí přátelé,

Rádi bychom vás pozvali na zcela jedinečný večer s panamským farmářem panem Richardem Lipnerem, který dorazí k nám do Angusfarm Soběsuky dne 21. 5. v 18.00 hod.

Toto setkání proběhne v naší venkovské stodole a vy se můžete těšit na:
Čtyřchodové panamské menu doprovázené kvalitním vínem, (osobně představí pan Martin Dindoš, majitel OHMS). Ochutnávkou a odbornou prezentací panamské kávy a čaje cascara.

Když Richard Lipner odešel z postu výkonného ředitele programu Meals on Wheels v Kalifornii (donášková služba zajišťující stravování seniorů) do důchodu a koupil si malou kávovou farmu v Panamě, tak ještě netušil, co všechno ho čeká. Vždy byl milovníkem dobré kávy, a tak zanedbanou farmu zkultivoval a zavedl tam šetrné pěstitelské techniky v duchu udržitelného zemědělství. Zároveň zlepšil životní podmínky sběračů kávy.

Jeho biodynamická farma Finca Dos Jefes se nachází v nadmořské výšce 1450 m na svazích vulkánu Barú, které poskytují ideální podmínky pro pěstování kávy. Tato farma produkuje kávu výjimečné kvality v souladu s nejlepšími zájmy pěstitelů těch nejvybranějších kávových specialit. Mezi znalci je však vysoce oceňována nejen pro svou kvalitní kávovou produkci, ale také pro pozoruhodné kávové exkurze, které Richard pravidelně pořádá. Richard je zároveň velmi trpělivým a spolehlivým supervizorem naší farmy Finca Dindos, jejiž produkci Vám osobně představí majitel a farmář v jedné osobě – Martin Dindoš.

Menu Panama

  • Ceviche z marinovaného pstruha lososovitého
  • Sancocho kuřecí polévka s kukuřicí
  • Perry Bay Stew, dušené hovězí s fazolkami a kousky tuňáka s bílou rýží
  • Panama čokoládový dort s domácí zmrzlinou

Menu s víny – 990,- Kč