Za kulturou

Svatojánské muzeum Nepomuk

Sv. Jan Nepomucký je jedním z nejznámějších českých světců. Na Přesanickém náměstí, přímo na arciděkanství, najdete jemu zasvěcené muzeum.
Zobrazit na mapy.cz >>

Městské muzeum a galerie Nepomuk

Městské muzeum se nachází přímo na náměstí Augustina Němejce, v budově bývalé radnice. Prohlédnout si tu můžete expozici věnovanou zámku Zelená Hora nebo trosky amerického bombardéru B-24 Liberator připomínající tragickou událost z období 2. světové války, k níž došlo na nedaleké Dubči.
Zobrazit na mapy.cz >>

Rodný dům Augustina Němejce v Nepomuku

V těsné blízkosti městského muzea naleznete rodný dům dalšího slavného nepomuckého rodáka – malíře Augustina Němejce. Uvnitř je k vidění úchvatná sbírka jeho děl.
Zobrazit na mapy.cz >>

Expozice veteránů na Zelenohorské poště v Nepomuku

Pokud se zajímáte o techniku, pak by vám určitě neměla uniknout expozice veteránů v prostorách Zelenohorské pošty. Čekají na vás předválečné i poválečné motocykly a spousta dalších exponátů.
Zobrazit na mapy.cz >>

Letní kino Neurazy

Od června do srpna promítá několikrát v týdnu letní kino v sousedních Neurazech. Kompletní program na každý měsíc najdete na stránkách obce.
Zobrazit na mapy.cz >>

Pro milovníky zvířat

Tojické nutrie

Hlavní hvězdou obce Tojice jsou zde sídlící nutrie říční. Roztomilé hlodavce lze dle libosti krmit i hladit.
Zobrazit na Mapy Google >>

Oslí farma Těchonice

Navštivte oslí farmu. Zde si můžete domluvit procházku s oslíkem, kterého si sami povedete.
Zobrazit na Mapy Google >>

Pěšky i kolmo

Objevujte Nepomuk

Město Nepomuk můžete poznat prostřednictvím naučné stezky Pod Zelenou Horou. Ta vás provede základními nepomuckými památkami a zavane vás až do sousední obce Klášter, kde se setkáte s pozůstatky bývalého cisterciáckého kláštera.
Zobrazit na mapy.cz >>

Přes Vojovice až na Potštejn

Chcete se vydat na delší pěší výlet? Pak zamiřte ze Soběsuk přes Novou Ves, Vojovice a kolem zámku Žinkovy až k zřícenině hradu Potštejn. Zpět do Soběsuk se můžete vrátit okruhem přes Nepomuk. Po cestě si prohlédnete mimo jiné romantický Gloriet nebo pravěké hradiště.
Zobrazit na mapy.cz >>

Na procházku k rybníku Jednota

Pokud byste se chtěli jen kousek projít, aby vám slehlo po obědě, nebo byste si přáli najít plácek, kde byste mohli nerušeně pozorovat noční oblohu, můžete se projít k rybníku Jednota. Z Angusfarm jste u něj do patnácti minut.
Zobrazit na mapy.cz >>

Pěšky či na kole kolem Novoveské drahy

Novoveská draha je přírodní památka plná vzácných rostlin i živočichů, která se nachází – jak už název napovídá – u Nové Vsi. Podél jejího východního okraje vede polní cesta. Západně od Novoveské drahy se pak nachází i draha Vojovická.
Zobrazit na mapy.cz >>

Kolmo ke studánce ve Štědrém

V lese, který se jmenuje Štědrý a nachází se u Vrčeně, několik kilometrů od Nepomuka, najdete studánku Dobrá voda. Legenda spojuje vytrysknutí pramene s proslulým sv. Vojtěchem.
Zobrazit na mapy.cz >>

Cyklovýlet do Plánice

Jste vášniví cyklisté? Pak je pro vás jako stvořený tento celodenní výlet. Ze Soběsuk se vydejte do Nepomuka a odtud na jih přes Nepomuckou vrchovinu a přírodní park Kákov – Plánický hřeben až do Plánice, kde na vás čeká mimo jiné rodný dům Františka Křižíka. Trasa vede nádhernou přírodou a cestou narazíte na rotundu sv. Jana Křtitele nebo poutní kostel Narození Panny Marie.
Zobrazit na mapy.cz >>

K rozhledně Na Skále

Kolmo můžete vyrazit i k 16 kilometrů vzdálené rozhledně Na Skále, která se nachází v Železném Újezdu. Vyhlídková plošina je umístěna ve výšce 25,7 m a vede k ní 137 schodů. Pokud máte štěstí na perfektní viditelnost, můžete z ní zahlédnout i Alpy!
Zobrazit na mapy.cz >>

Po naučné stezce Klejnot

Máte chuť na kratší naučný okruh? Pak se vydejte na stezku Klejnot k Novému rybníku. Úvodní tabule se nachází za hrází rybníka nedaleko autokempu, odsud stezka pokračuje chatovou osadou přes rybník Klejnot a několik dalších zastavení a končí opět u Nového rybníka. Okruh je dlouhý 4,5 km a není vhodný pro kočárky. Na cestu se vybavte vlastními kostkami a hracími figurkami a nezapomeňte si poznamenávat odpovědi na soutěžní otázky. Děti za správné odpovědi dostanou v infocentru v Nepomuku placku s ilustrací.

S piknikovým košem na Šibenici

Z parkoviště u hřbitova v Nepomuku můžete vyrazit na nenáročný výšlap na vrch Šibenice. Až se nabažíte historie v podobě rozvalin bývalého popraviště, vydejte se na romantickou vyhlídku, která je ideální na piknik. Cestou si navíc můžete prohlédnout křížovou cestu znázorňující výstup Ježíše Krista na vrch Golgota, kde byl ukřižován. Jejím autorem je umělecký kovář Lukáš Marek.

Pro svůj cyklovýlet si u nás můžete zapůjčit stylová Angus kola. 🙂