Tipy na výlety

Seznam zajímavých míst v okolí Nepomuku, které stojí za to navštívit. Výlety za kulturou, historií, památkami i přírodou. Nechte se inspirovat našimi tipy na výlety.

Za kulturou

Svatojánské muzeum Nepomuk

Sv. Jan Nepomucký je jedním z nejznámějších českých světců. Na Přesanickém náměstí, přímo na arciděkanství, najdete jemu zasvěcené muzeum.
Zobrazit na mapy.cz >>

Městské muzeum a galerie Nepomuk

Městské muzeum se nachází přímo na náměstí Augustina Němejce, v budově bývalé radnice. Prohlédnout si tu můžete expozici věnovanou zámku Zelená Hora nebo trosky amerického bombardéru B-24 Liberator připomínající tragickou událost z období 2. světové války, k níž došlo na nedaleké Dubči.
Zobrazit na mapy.cz >>

Rodný dům Augustina Němejce v Nepomuku

V těsné blízkosti městského muzea naleznete rodný dům dalšího slavného nepomuckého rodáka – malíře Augustina Němejce. Uvnitř je k vidění úchvatná sbírka jeho děl.
Zobrazit na mapy.cz >>

Expozice veteránů na Zelenohorské poště v Nepomuku

Pokud se zajímáte o techniku, pak by Vám určitě neměla uniknout expozice veteránů v prostorách Zelenohorské pošty. Čekají na Vás předválečné i poválečné motocykly a spousta dalších exponátů.
Zobrazit na mapy.cz >>

Letní kino Neurazy

Od června do srpna promítá několikrát v týdnu letní kino v sousedních Neurazech. Kompletní program na každý měsíc najdete na stránkách obce.
Zobrazit na mapy.cz >>

Pro milovníky zvířat

Tojické nutrie

V obci Tojice se nachází miniZOO, jejímiž hlavními hvězdami jsou zde sídlící nutrie říční. Roztomilé hlodavce lze dle libosti krmit i hladit.
Zobrazit na Mapy Google >>

Oslí farma Těchonice

Z těchonické návsi můžete vyrazit za asistence průvodce na procházku s oslíkem, kterého si sami povedete. Na výběr máte z několika tras a na každé z nich Vás čeká spousta krásných zážitků.
Zobrazit na Mapy Google >>

Pěšky i kolmo

Objevujte Nepomuk

Město Nepomuk můžete poznat prostřednictvím naučné stezky Pod Zelenou Horou. Ta Vás provede základními nepomuckými památkami a zavane Vás až do sousední obce Klášter, kde se setkáte s pozůstatky bývalého cisterciáckého kláštera.
Zobrazit na mapy.cz >>

S piknikovým košem na Šibenici

Z Přesanického náměstí v Nepomuku můžete vyrazit na nenáročný výšlap na vrch Šibenice. Až se nabažíte historie v podobě rozvalin bývalého popraviště, vydejte se na romantickou vyhlídku, která je ideální na piknik.
Zobrazit na mapy.cz >>

Přes Vojovice až na Potštejn

Chcete se vydat na delší pěší výlet? Pak zamiřte ze Soběsuk přes Novou Ves, Vojovice a kolem zámku Žinkovy až k zřícenině hradu Potštejn. Zpět do Soběsuk se můžete vrátit okruhem přes Nepomuk. Po cestě si prohlédnete mimo jiné romantický Gloriet nebo pravěké hradiště.
Zobrazit na mapy.cz >>

Na procházku k rybníku Jednota

Pokud byste se chtěli jen kousek projít, aby Vám slehlo po obědě, nebo byste si přáli najít plácek, kde byste mohli nerušeně pozorovat noční oblohu, můžete se projít k rybníku Jednota. Z Angusfarm jste u něj do patnácti minut.
Zobrazit na mapy.cz >>

Pěšky či na kole kolem Novoveské drahy

Novoveská draha je přírodní památka plná vzácných rostlin i živočichů, která se nachází – jak už název napovídá – u Nové Vsi. Podél jejího východního okraje vede polní cesta. Západně od Novoveské drahy se pak nachází i draha Vojovická.
Zobrazit na mapy.cz >>

Kolmo ke studánce ve Štědrém

V lese, který se jmenuje Štědrý a nachází se u Vrčeně, několik kilometrů od Nepomuka, najdete studánku Dobrá voda. Legenda spojuje vytrysknutí pramene s proslulým sv. Vojtěchem.
Zobrazit na mapy.cz >>

Cyklovýlet do Plánice

Jste vášniví cyklisté? Pak je pro Vás jako stvořený tento celodenní výlet. Ze Soběsuk se vydejte do Nepomuka a odtud na jih přes Nepomuckou vrchovinu a přírodní park Kákov – Plánický hřeben až do Plánice, kde na Vás čeká mimo jiné rodný dům Františka Křižíka. Trasa vede nádhernou přírodou a cestou narazíte na rotundu sv. Jana Křtitele nebo poutní kostel Narození Panny Marie.
Zobrazit na mapy.cz >>

K rozhledně Na Skále

Kolmo můžete vyrazit i k 16 kilometrů vzdálené rozhledně Na Skále, která se nachází v Železném Újezdu. Vyhlídková plošina je umístěna ve výšce 25,7 m a vede k ní 137 schodů. Pokud máte štěstí na perfektní viditelnost, můžete z ní zahlédnout i Alpy!
Zobrazit na mapy.cz >>

Pro svůj cyklovýlet si u nás můžete zapůjčit stylová Angus kola. 🙂

 

Mapa okolí Nepomuku
Právě máme:
Otevřeno
Pondělí
11:30 - 22:00
Úterý
11:30 - 22:00
Středa
11:30 - 22:00
Čtvrtek
11:30 - 22:00
Pátek
11:30 - 22:00
Sobota
11:30 - 22:00
Neděle
11:30 - 22:00