Ohlédnutí za ATB 2019

V sobotu 5. 10. jsme pořádali už 8. ročník mistrovství České republiky v míchání tataráku a musíme říct, že jsme si to opět neskutečně užili. V Soběsukách se sešla pořádná parta trampů, za což jsme moc rádi. Celý den jsme si užívali výborné jídlo a pití, na ohni jsme si opekli buřty, u srdce nás zahřálo vystoupení country zpěváka Tomáše Linky… Prostě pohoda.

Samozřejmě jsme taky pořádně fandili bojovníkům o mistrovský titul. Do klání se zapojilo rekordních 58 soutěžících z řad našich hostů. Do finále se probojovalo 6 nejlepších a celkovým vítězem se stal Štěpán Míčka, který uchvátil odborné porotce tataráčkem s lanýžovým olejem a obhájil tak prvenství z roku 2015. Druhé místo získala loňská vítězka Magdalena Abtová a bronzovou příčku obsadila Blanka Šlemendová.

Letos navíc míchala i samotná porota ve složení člen Národního týmu kuchařů a cukrářů AKC ČR Patrik Bečvář, spolumajitel sítě Farmářský obchod Tomáš Popp, trenér a nutriční specialista Martin Feiferlík a mladá naděje české gastronomie Petr Bartoš. Z tohohle souboje vyšel jako vítěz Patrik Bečvář.

Všem ještě jednou děkujeme za účast, vítězům gratulujeme a moc se těšíme na příští rok!